İzmir Kış Bahçesi
Arama:

Cam Tavan İzmir Firması

Cam Tavan İzmir aramalarının önde gelen firması olan Winter-Life gerçekçi uygulamaları ile uygun fiyatlı çözüm seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır. Gökyüzü ile aranızda engel koymadan bir çatı yaptırmanın keyifli yolu Cam Tavan İzmir firması Winter-Life… Cam tavan 2022 metrekare fiyatları, cam tavan metrekare hesaplama, cam tavan nasıl yapılır, cam tavan su alır mı? gibi soruların yanında cam tavan cam renkleri de en çok aranılan kelimelerin başında gelmektedir. Cam tavan fiyatları hesaplama ve cam tavan fiyatları gibi soruların cevabı için bizi arayın…

cam tavan İzmir
Cam tavan İzmir

Cam Tavan İzmir Sistemleri

Kış bahçesi, teras kapatma ve veranda kapatma gibi uygulamalarda cam tavan sistemleri artarak talep görmektedir. Bireysel müşterilerin olduğu kadar işletmelerin ve mekanlarında vaz geçilmez ürünü cam tavan. Cam tavan alüminyum ve cam çeşitleri kullanılarak elde edilen modern görünümlü sonuçlar alınmaktadır.

cam tavanlı kış bahçesi seçenekleri
Cam tavan kış bahçesi fiyatları

 

Cam tavan sistemleri, motorlu cam tavan ve sabit cam tavan sistemleri olarak iki farklı seçenek ortaya koymaktadır. Cam tavan işlerinde İzmir’de mutlaka cam tavan perdesinin gündeme geldiğini görmekteyiz. Yer çekimine dayanıklı bir perde sisteminin seçilmesi en doğrusudur.

cam tavan sistemleri
Cam tavan uygulamaları

Cam tavan İzmir veya cam çatı gökyüzü ile arasına engel koymak istemeyenlerin tercihidir. Tam da bu durumda karşımıza maliyet kavramı ile beraber ulaşılabilir ürün olup olmadığı sorusu ortaya çıkmaktadır. Cam seçenekleri fiyatlandırma maliyetlerine doğrudan etki etmektedir. Cam nedir ve mimari düz camlar Şişecam markası ile belirlenmektedir.

Cam tavan sistemleri
Cam tavan modelleri

Cam Tavan İzmir Cam Seçenekleri

Winter-Life firması İzmir ve Ege bölgesinde mevcut olan kış bahçesi potansiyelinin tedarikçisi olarak önde gelen uygulayıcı profesyonel firmaların başında gelmektedir. Önümüzde duran cam seçeneklerine en pahalıdan en uyguna doğru bakacak olursak;                                                                                                                                                              Lamine Temperli Çift Cam Seçenekleri : Lamine temperli(4+4 Şeffaf lamine temper (+) 4+4 mavi lamine temperli ısıcam en pahalı uygulama seçeneği olarak ortada durmaktadır. Unutulmaması gereken belirttiğimiz camın ötesinde daha pahalı bir cam seçeneği olan akustik ilavesi ile ortaya çıkar. Bitti mi?.. Hayır birde kurşun geçirmez cam özelliği ile ısıcam oluşturmak istersek şimdi karşımızda en pahalı ısıcam çeşidi öylece durmaktadır. Hepsi tabi ki bütçe sorunu olarak değerlendirilmelidir.

cam tavan ücretsiz keşif
Cam tavan firmaları

Reflekte Lamine Temperli Çift Cam Seçenekleri : Zemine bakan alt cam 4+4 lamine temperli ve dış yüzü temperli reflekte 8 mm cam olarak çift cam yapılabilir. Ayrıca lamine camı istediğiniz renk seçebilirsiniz İstediğimiz renk derken genellikle pahalıdan ucuza; mavi – yeşil – bronz – füme ve şeffaf camdır. Sık kullanılmamakla birlikte clear camlı çift camlar da yapılabilir.                                                                                                                                         

ahsap desenli aluminyum cam tavan
ahsap desenli aluminyum cam tavan modelleri

Clear şeffaf cam tamamen net ve sorunsuz görüntü elde etmenin en pratik ama fiyat açısından düşünceler içinde bırakabilecek bir cam tavan İzmir cam seçeneğidir. Cam balkon sistemleri için cam balkon İzmir kelimesine tıklarsanız çözüm ortağımızın web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Cam tavan kış bahçesi
Cam tavan kış bahçesi fikirleri

Cam Tavan Çeşitleri

Kurulum sistemi ile belirlenen cam tavan çeşitleri belirlenir;

1- Sabit Cam Tavan : Farklı şekilde uygulanan sistemlerde olsa üzerindeki camların sabit kaldığı modeldir. Sabit cam tavan uygulaması yaparken silinebilme kolaylığı dikkate alınmalıdır.

cam tavan perde
cam tavan sistemleri

2- Motorlu Cam Tavan : Motorlu cam tavan sistemleri geriye doğru toplanan hareketli cam panelleri ile kurulur. Yukarıda belirttiğimiz cam çeşitleri ile uygulanabilir. Motor çekme – itme kuvveti yeterince güçlü olmalıdır. Somfy cam tavan motoru, Becker cam tavan motoru ve Mosel cam tavan motoru en yaygın kullanılan cam tavan motorları dır.

 

Motorlu cam tavan İzmir
Motorlu cam tavan İzmir sistemleri

Sabit Cam Tavan İzmir

Sabit cam tavan İzmir sistemlerinde cam panelleri sabit kalmak üzere kurgulanmıştır. Alüminyum profiller ile dikey ve taşıyıcı ayaklar kullanılır. Bazen de demir profiller ile dikey ve taşıyıcı profiller kullanılır.

Sabit cam tavan İzmir
Sabit cam tavan modelleri

Sabit cam tavan sistemlerinde lamine cam, temperli cam ve lamine temperli cam çeşitleri 8 -10 mm kalınlığında yada çift cam olarak cam çeşitleri kullanılır. Cam tavan İzmir talepleriniz için ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.

Kış bahçesi taş duvar sistemleri
Kış bahçesi taş duvar sistem modelleri
Sabit Cam Tavan Fiyatları İzmir

Sabit cam tavan fiyatları İzmir 3.000,-TL/m2’den başlar 5.000,-TL/m2’ye kadar değişmektedir. Alüminyum ve demir profillerin kullanılması fiyatları belirleyecektir. Cam çeşitleri de fiyat seviyelerine etki eder. Kış bahçesi ve tüm detayları incelemek için kış bahçesi sistemleri kelimesine TIKLAYINIZ.

izmir kış bahçesi firmaları
İzmir kış bahçesi firması

Hareketli Motorlu Cam Tavan

Hareketli cam tavan modellerinden bahsediyorsak motor ile ileri geri çalıştırılan uygulamalardır. Duvar dibi ve sistem önü son kanat sabit kalmaktadır. Kumandalı motorlu cam tavan, butonlu (düğmeli) motorlu cam tavan ve kumandalı butonlu kontrollü motorlu cam tavan yönetim çeşitleri mümkündür. Sürekli gelişen cam yönetim teknolojileri uygulama çeşitliliğini artırmaktadır.

cam tavan çeşitleri İzmir
Cam tavan seçenekleri

Günümüzde çok dayanıklı cam çeşitleri üretilmektedir. Daha uzun ömürlü, su almayan ve pas yapmayan cam tavan malzemeleri üretilmektedir. Güvenlik riski düşünülerek sürekli yeni uygulama – bağlantı elemanları geliştirilmektedir. Kışın sıcak bir ortamda yaşamak (Gün ışıklarının ısıtıcı özelliklerinde mahrum kalmadan) ve enerji maliyetlerini düşürme amacı ile de tercih edilmektedir. Ayrıca yasal olarak her hangi bir engel olmadığını aklımızdan çıkarmamalıyız.

kış bahçesi izmir modelleri
cam tavan firması

Winter-Life kış bahçesi işlerinde üst yapıyı cam tavan İzmir ürünleri ile sonuçlandırmaktadır.

Cam Tavan Renkleri

Cam tavan renkleri üzerine konuşuyor isek farklı bir çok ürün bileşenlerinin renklerinden bahsediyor oluyoruz. Alüminyum profil renkleri, demir profil renkleri, cam renkleri ve aksesuar renkleri ele alınmalıdır.

sabit-cam-tavan-modelleri
Sabit cam tavan

Cam tavan Alüminyum profil ve Cam tavan demir profiller Ral renkleri başta olmak üzere ahşap desenli renklerde boyanabilir. Parlak ve mat olarak boya seçenekleri mevcuttur. Tekstüre destekli boya renkleri deniz kenarı etkilerinden korumak üzere geliştirilmiştir.

Cam renkleri çoğunlukla, mavi, yeşil, bronz, füme ve şeffaf olarak kullanıldığı gibi enterasan pastel renklerde de istenildiği görülmektedir.

 

Cam Tavan Perde Çeşitleri

Cam tavan endişe uyandıran konuların en başında nasıl bir perde takılacağı hakkındadır. Pliseli perde mi? Zip perde mi? Stor perde mi?

cam tavan sistemleri

Cam Tavan Zip Perde

Yatay çalışan zip perde sistemleri maliyet açısından zirvede yer alır. %10 en az eğim ile rahatlıkla çalışır. Zip perde kumaşları sadece gölge amaçlı olduğu gibi black out kumaş ile de su sorunlarına başarılı çözüm üretebilir. İstenilen Ral renklerinde ve ahşap desenlerde boyanma imkanı ile renk seçenekleri size seçme şansı verir. Kumaş renkleri karteladan seçilebilir. Somfy, Becker ve Mosel motor markaları kullanılmaktadır.

Cam tavan hareketli zip perde
Cam tavan zip perde
Cam Tavan Pliseli Mekanik Perde Sistemleri

Ekonomik çözüm elde etmenin başlıca yolu cam tavan pliseli perde sistemidir. Cam panel aralarına takılır. İstenilen Ral renklerinde ve ahşap desenlerde boyanma imkanı ile renk seçenekleri size seçme şansı verir. Kumaş renkleri karteladan seçilebilir. Her iki yanda bulunan çelik gergi kuşakları ile esneme probleminin önüne geçilir.

Cam tavan İzmir
Cam tavan İzmir firması

Cam Tavan Nerelerde Kullanılır?

Kış bahçelerinde, teras kapatmalarda, mekanlarda, açık ofislerde, havuz kapatmalarda ve loft açık çatıların üstünü kapatmada cam tavan sistemleri uygulanabilir.

Cam Tavan İzmir firması tüm Ege Bölgesi’ne hizmet vermektedir.

Call Now ButtonÜCRETSİ KEŞİF İÇİN TIKLAYIN