İzmir Kış Bahçesi
Arama:

İzmir Panjur Modelleri

Panjur modern kent yaşamının vazgeçilmez yapı elemanı…Estetik ve dayanıklı alüminyum panjur modelleri pencere – kapı ve balkon kapatmalarda güvenilir ürünlerdir. İzmir panjur sistemleri ile modern ve konforlu bir konut kullanımı artık elinizde… Panjur kepenk İzmir sektörünün hikayesi ahşap stor (panjur) ile başlamıştır.

 

Öncelikle panjur lüks konutlarda yaşantımıza girmiştir. Ahşap panjur Avrupa’dan örnek alınarak uygulanmıştır.

İzmir panjur fiyatları

Ahşap panjurun çok pahalı olması, sanayinin gelişmesi ile birlikte plastik panjur sektörünü ortaya çıkarmıştır. Plastik panjur lamelleri (storları) alüminyum profiller ile birleştirilerek plastik panjur hızla pencere ve balkonlarda yerini almıştır.

Makara ile kullanılan sistemin yerini gelişen sanayi ile birlikte alüminyum motorlu panjurlar yerini almaya başlamıştır. İlk olarak ithal edilmiştir. Bu sebepten ismi ithal panjur olarak anılmıştır. İthal panjurlar, makaralı ve motorlu sistemler olarak üretilmektedir.

Ahşap Panjur

Ahşap panjur bakımı hayli zor olan bir ürün idi. Boya, zımpara ve ağırlığından dolayı makara arızaları ile kullanım zorluğu çıkarmıştır. Ahşap panjurun avantajı güvenlik konusunda ortaya çıkmaktadır. Ahşap panjur yalıtım açısından verim sağlamıştır.

Plastik Panjur

Plastik panjur, kolay deforme olması ve güvenlik açısından etkisi çok zayıf olan bir malzemedir. Plastik panjurun dolu yağışlarında delinmesi sıklıkla görülmüştür. Ekonomik gerekçeler ile tercih edilmiştir. Panjur sistemlerinde en uygun maliyetli sistemdir.

plastik panjur modelleri
plastik panjur lamelleri

Alüminyum Panjur

Alüminyum panjur seri imalatın artması ve panjur malzemelerinin ülkemizde üretilmesi ile maliyetler düşmüştür.

Alüminyum lamellerin içi poliüretan köpük dolguludur. Alüminyum lamel malzeme yalıtım ve enerji verimliliği açısından olumludur.

panjur kepenk İzmir
panjur kepenk sistemleri İzmir

Uzun ömürlü ve dayanıklı malzeme aynı zamanda hafiftir. Estetik ve zarif hatları binalarımıza görsel zenginlik katmaktadır. Boya gerektirmez ve güvenlik açısından emniyetlidir.

aluminyum panjur lamelleri fiyatı
aluminyum panjur lamelleri

Panjur sistemleri konutları dış etkenlerden koruma ve güvenlik sistemlerine katkı olarak geliştirilmiştir. Günümüzde yeni yapıların temelden planlamasında panjur her zaman yer almaktadır.

Farklı uygulama seçenekleri bulunan panjur çeşitleri ihtiyaca göre oluşmaktadır. İzmir panjur modelleri hakkında bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

panjur kutusu İzmir
İzmir panjur kutusu

Panjur sistemleri Kutu Sistemleri

  1. Monoblok Kutu Panjur Kepenk İzmir

 

 

  1. Gizli Kutu ( a-Demir karkas ve betopan b- Köpük hazır kutu) Panjur Kepenk İzmir
    izmir panjur gizli kutusu
    izmir gizli kutu panjur

     

Call Now ButtonÜCRETSİ KEŞİF İÇİN TIKLAYIN