Foça Kış Bahçesi

Foça Kış Bahçesi Uygulama Firması

Deniz, sörf, sakız reçeli, mevsim koşullarından rahatsız olmadan kullanabileceğiniz ve doğa ile iç içe olmanın huzurunu yakalayabileceğiniz bir ürün Foça Kış Bahçesi… Foça Kış Bahçesi uygulama firması olarak Winter-Life farklı bir çok uygulama taleplerinizi doğru ürünler ile karşılamanın çabası ve deneyimi ile çalışmaktadır.

kış bahçesi izmir modelleri
Foça Kış Bahçesi firması

Kış bahçesi bahçe içerisinde bağımsız bir alanda yapılabileceği gibi binaya dayalı bir şekilde yapılabilir. Pergola altlarının cam veya doğrama sistemleri ile kapatılmasına da kış bahçesi yaptıracağım gibi talepler ile karşılaşılmaktadır.

kış bahçesi izmir
Foça Kış Bahçesi firmaları

Günümüzde değişen yaşam biçimi bahçeli evlere olan ilginin üst seviyeye çıkmasına sebep olmuştur. Kış bahçesi görselleri, kış bahçesi fikirleri, kış bahçesi örnekleri, kış bahçesi dekoru, kış bahçesi dekorasyonu, kış bahçesi camlama, kış bahçesi dekoru, kış bahçesi modellemesi, kış bahçesi ısıtma, kış bahçesi çatısı, kış bahçesi tavanı ve kış bahçesi renkleri gibi kavramlar ile birlikte değerlendirilmektedir.

izmir kış bahçesi
antrasitgri sürgülü camlama

Kış Bahçesi En Doğru Nasıl Yapılmalıdır?

Kış bahçesi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği iki soru olduğunu tespit ettik! Birinci soru; En doğru kış bahçesi uygulamasını nasıl yaptırmalıyım? İkincisi; En uygun fiyatlara istediğim kış bahçesini yaptırabilir miyim? Bu soruların cevaplanması için bazı tespitlerin ortaya konulması lazımdır.

kış bahçesi görselleri
Kış bahçesi mimari

1- Kış bahçesini ne amaçla yaptıracağım?

2- Konutun bulunduğu coğrafi bölgenin iklim koşulları nasıl?

3- Dört mevsim mi kullanacağım yoksa sadece kışın mı kullanmak üzere bir kış bahçesi yaptırmak istiyorum?

kış bahçesi tasarımı
Kış bahçesi örnekleri

4- Kış bahçesinin imalatında kullanılan ürünlerin çevreye zararlı ürünler olup olmadığı önemli mi?

5- İnsan sağlığını önemseyen ve güneş altında – soğuk iklim koşullarında sorun çıkarmayacak ürünler kullanılıyor mu?

pergola altı kış bahçesi
pergola altı kış bahçesi camlama

6- Çok ucuz bir fiyatla piyasa koşullarının altında teklif aldım doğru değerlendirmeyi nasıl yapacağım?

kış bahçesi firmaları İzmir
Kış bahçesi dekorasyonu

7- Kış bahçesi yapım işini işinde uzman bir firmaya vermek istiyorum nasıl ulaşacağım?

8- Kış bahçesi zemin yalıtımı hep ihmal edilir çözüm yollarını önemsemeli miyim?

kış bahçesi uygulamaları
Kış bahçesi model örnekleri

9- Kış bahçesi çatı sistemleri ve kullanılacak camların özelliklerini dikkate almalı mıyım?

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Çatı kış bahçesi uygulamalarının en dikkate değer ürünüdür. Çatı kurulumu iskelet malzemesi demir, alüminyum ve ahşap malzemeden yapılmaktadır. İstenilen modele bağlı her üç malzemede doğru uygulanırsa başarılı sonuç vermektedir.

aluminyum pergola taşıyıcı sistemleri
alüminyum pergola ayakları

Demir antipas işleminin ardından boardex veya kompozit levha ile kaplanmaktadır. Alüminyum iskelet ise herhangi bir işlem gerektirmez. Ahşap cila ve boya ile istenilen dayanıklılık süresi kazandırılır.

kış bahçesi taşıyıcı sistemleri
Kış bahçesi taşıyıcı malzemeleri

Çatı örtü seçenekleri olarak karşımıza, kiremit, sandviç panel, şingıl, cam ve pvc kiremit çıkmaktadır. Sağlam bir çatı kurulumu kış bahçesinin uzun ömürlü ve kullanışlı olmasının ana unsurudur.

Kış Bahçesi Kiremit Çatı

Kiremit çatı en eski çatı örtüsü modelidir. Doğal kaplama malzemesi, dayanıklı ve yüksek yalıtım değerleri ile her zaman tercihlerin baş seçeneklerinden.

KİREMİT NEDİR

Kiremit yüksek ısı fırınlarda kilin pişirilmesi ile üretilir. Kiremit insanlık tarihinde uzun yıllara dayalı bir çatı örtü malzemesidir.  Kiremit üretimi ülkemizde lüleci çamurundan yapılır. Kaliteli kiremiti anlamanın en basit yolu; herhangi metal ile üzerine vurulduğu zaman tiz bir ses çıkarmasıdır. Marsilya kiremit, Oluklu kiremit, roman tipi kiremit, Alatuka kiremit ve düz kiremit çeşitleri bulunur.

Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı

Sandviç panel gelişen teknolojik üretim imkanları ile hafif pratik bakım gerektirmeyen ideal bir çatı örtüsü. Kış bahçesi sandviç panel kaplama sistemi ile kurulumu pratik ve kolaydır. Bir kaç fonksiyonu bir anda gerçekleştirir. Sandviç panel çatı malzemesi, çatı örtüsü, yalıtım malzemesidir. Demir karkas üzerine döşenir. Demir profil üzerine direkt döşendiği için ekstra maliyet getirmez. Genişli 1 metredir. Uzunluk olarak istenilen mesafe üretilebilir. Beyaz renk sandviç panel ve kiremit rengi sandviç panel olarak iki çeşit hazırda bulunmaktadır.

Kış Bahçesi Şingıl Çatı

Kış bahçesi şingıl çatı hafif, renk renk, estetik ve uzun ömürlüdür. Şingıl döşenmeden önce osb(11-13 mm) veya su kontrası ile karkas kaplanır. Şingıl karkası demir veya ahşap profillerden oluşturulur. Membran örtü şalama ile yapıştırılır üzerine şingıl döşenir. Şingıl çok dikkatli döşenmesi gereken bir kış bahçesi çatı örtü malzemesidir.

Kış Bahçesi Duramit (Pvc Kiremit) Çatı

Duramit kiremit (pvc kiremit) hafif ve bakım gerektirmeyen yapısı ile son yıllarda çatı da yerini almaya başlamıştır. Farklı bir çok rengi vardır.

Kış Bahçesi Cam Çatı

Cam çatı kış bahçesi işleri için konforun ve modern çizgilerin kalemi sanki. Kış bahçesi için motorlu cam tavan ve sabit cam tavan seçenekleri isteğe bağlı uygulanır. Alüminyum profiller ile taşıyıcı karkas sistemleri oluşturulur. 8 mm ve 10 mm temperli – lamine temperli tek camlı üstü kapatılabilir. Ayrıca ısıcamlı da uygulanabilir.

Kış Bahçesi Motorlu Tente Çatı

Kış bahçesi motorlu tente çatı ile kolaylıkla kapatılır. Su sorunlarına karşı üstten askılı motorlu tente daha güvenlidir. Kendinden led ışıklı ve motorlu kumandalı yönetimi ile bazen kış bahçesi çatı kapatmasında kullanılabilir.

kış bahçesi çatı örtüleri
Kış bahçesi çatı örtü modelleri

Su yalıtımı asla ihmal edilmemelidir. Su tahliye kanalları(su olukları) açık olmalı ve tıkanmaya yönelik tedbirlerin alınmış olması gerekmektedir.

Foça Kış Bahçesi Tavan Modelleri

Tavan malzeme seçimi çok önemlidir. Pvc lambri ile tavan kaplaması yapılabilir. Beyaz ve ahşap desenlerde renkler seçilebilir. Ahşap lambri sıcak olduğu kadar üzerinde bakım telaşını sürekli taşır…

ahşap ve pvc lambri tavan kaplama malzemeleri
ahşap ve pvc lambri kaplama ürünleri

Alçıpan ve boardex levhalar ile tavan kaplanıp alçı sıva boya yapılabilir. Cam tavan modern bir seçenek olmanın yanında son yıllarda sıklıkla tercih edilir olmuştur.

Kış Bahçesi Boardex Tavan

Boardex malzeme dış ortama dayanıklı sıva ve boya yapılabilen bir tavan malzemesidir. Plakalar halinde satılır. Hafif ve düz yüzeylidir. Sıva alçı ile mükemmel yüzeyler elde edilir. Çatıdan su sızma durumlarında boardex deforme olmaz. Tamirat – tadilat kolaylıkla yapılır.

Kış Bahçesi Alçıpan Tavan

Alçıpan plaka 20×40 demir profillerden oluşturulan ters tavan üzerine vidalanır. Düz yüzeyi sıva ve boya işlemleri için kolaylık sağlar. Kış bahçesi alçıpan tavan çok yoğun kullanılan ürün çeşididir.

Kış Bahçesi Betopan Tavan

Betopan levha ise çimento bazlı plaka dır. Biraz daha ağır olan malzeme doğal görünüm elde etmenin en kısa yolu.

Kış Bahçesi Ahşap Lambri Tavan

Ahşap lambri daha sıcak ve doğal bir ortam peşinde olanların tercihi. 20×40 demir kutu profillerinden yapılan ters tavana vidalanan ahşap lambri cila veya boya işleminin ardından kullanıma hazırdır. Kalite farkı kendi içerisinde elbette vardır. Budaksız lux sınıf çam tavan lambrisinden başlar 3. sınıf tavan lambrisi ile son bulur.

Kış Bahçesi Cam Tavan

Cam tavan kış bahçesi çatı kapatmalarında en modern uygulamaların başında gelir. Cam tavan cam ve alüminyum profiller oluşturulur. Cam silme problemleri düşünülerek kullanımı üzerinde değerlendirme yapılmalıdır. Yatay çalışan perde ile gerektiğinde güneşin yakıcı ışıklarından korunabilinir.

Kış Bahçesi Pvc Lambri Tavan

Tavan kaplama malzemelerin en ekonomik ürünü pvc lambri ile yapılan işlemdir. Beyaz, gri ve çeşitli desenlerde üretilmiş pvc lambri ile tavanlar kaplanır. Ancak kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Zamanla renk solmaları veya deformasyon olacak ucuz ürünler sonrasında daha maliyetli ve uğraştırıcı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Alçıpan boardex tavan kaplama kış bahçesi
Alçıpan boardex tavan kaplama kış bahçesi

Foça Kış Bahçesi Etraf Kapama Ürünleri

Çatı veya tavan altı kapama ürünleri dış mekan ile içerisin ayrılması sağlanır. Pvc doğrama ve camlama sistemleri ilk kademe ekonomik ürünler olarak önümüze gelmektedir.

kış bahçesi İzmir firması
Foça Kış Bahçesi firmaları

Isıcamlı cam balkon, alüminyum doğrama ve motorlu giyotin sistemleri ile etraf kapama yapılabilir.

Kış Bahçesi Cam Balkon Kapama

Kış bahçesi cam balkon kapama ile yapılacaksa firma olarak önerimiz kesinlikle Vizyon marka olacaktır. Komple sistemin üzerinde gururla taşıdığı CE belgesi ile su-ses-ısı-toz yalıtımına en doğru çözüm Vizyon cam balkon sistemlerinde. Özellikle contalı ısıcamlı sistemi profesyonel çözüm üretmenin en başta gelen modelidir. Özel aksesuarları ve profil dizaynı ile kalitenin adresi. Isıcamlı sürme ve ısıcamlı katlanır seçenekleri ile sıcak ortamları sevdiklerinizle paylaşmanız için…

Kış Bahçesi Motorlu Giyotin Kapama

Motorlu giyotin gerektiğinde açık bir kış bahçesinde korkulukların ardında yaşama konforu sunar. Üç bölmeden üretilir. Alt bölüm sabit üstteki iki bölüm yukarı doğru kapanır. 8 mm camlı veya çift camlı olarak seçenekleri mevcuttur. Zincirli veya kayışlı halat sistemi ile elektrikli motorla çalışır. Motolu giyotin işleri için tedarikçi firmamız ; https://zencambalkon.com/izmir-kis-bahcesi/izmir-motorlu-hareketli-giyotin/

Kış Bahçesi Pvc Doğrama Kapama

Pvc doğrama kış bahçesi kapamasında sıklıkla kullandığımız üründür. Genelde Alman profilleri ile çözüm üretiyoruz. Kömmerling marka Alman profili… ”geleceğin penceresi” Açılır ve sürme doğrama sistemlerini konforcamlı farklı renklerde uygulayabilirsiniz.

Kış Bahçesi Alüminyum Doğrama Kapama

Eğer kış bahçenizin etrafını alüminyum doğrama ile kapatmak isterseniz Linea Rossa Milano özel doğrama… Farklı genişlikler için tasarlanmış farklı profil serileri. Özel aksesuarlar kullanım rahatlığı. Isı yalıtım bariyeri ile size sunduğu ısı tasarrufudur. Özel cam çeşitleri ile desteklenen yüksek yalıtım değerleri elde edilir. 6 metreye kadar iki bölmeli sürme yapabilme şansı…

Linea Rossa için tıklayınız; LİNEA ROSSA

Kış Bahçesi Motorlu Panjur Kapama

Kış bahçesi motorlu panjur kullanılarak da ekstra bir kapama yapılabilir. Motorlu kumandalı panjur ürünleri renk renk seçme şansı elinizde.

kış bahçesi kapatma ürünleri
Kış bahçesi etraf kapama ürünleri

Kış Bahçesi Kullanılan Cam Çeşitleri

Konfor cam, ısı cam, sinerji cam, 8 mm ve 10 mm camlar ile sistemler tamamlanabilir. Gelişen teknoloji cam ürünlerinde farklı bir çok seçeneği kullanma şansı vermektedir.

Kış bahçesi cam çeşitleri
Kış bahçesi cam ürünleri

Kış bahçesi Zemin Yalıtım Çözümleri

Kış bahçesi yaptırmayı düşündünüz ihmal etmemeniz gereken zemin döşemeleri ve zemin yalıtım sorunudur. Yalıtım ihmal edilmeden dikkatlice uygulanmalıdır.

kış bahçesi izmir
Foça Kış Bahçesi firmaları

Kış bahçesi İzmir

Foça Kış Bahçesi firmaları

Foça Kış Bahçesi modern uygulamaların başarılı firması Winter-Life…